ברוכים הבאים ל-גייר קליניק, מרכז לרפואה טבעית - Gayer Clinic, Iridiology & Nutrition - Israel

עמוד הבית / English
גייר קליניק
נציגות האיגוד הבינלאומי לאירידולוגיה
אבחון אירידולוגיה רב-מימדית
תזונה
ניקוי רעלים והידרותרפיה של המעי
טיפולים נוספים
המלצות
מכללת "גייר קליניק"
הרצאות וסדנאות
מוצרים
כלי עבודה לאירידולוג
צור קשר
קישורים
אלבום תמונות ישראל

גייר קליניק - המרכז שלך לאורח חיים בריא ומאוזן

טיפול אור וצבע עיסוי בריאותי משולב רפלקסולוגיה פרחי באך ארומתרפיה

רפלקסולוגיה

מה זה רפלקסולוגיה ?

Reflexologyרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול הוליסטית (טיפול באדם כשלם) שמערבת לחיצות ועיסוי של נקודות תגובה שנמצאות בכפות הרגליים והידיים. נקודות אזורי תגובה אלו נמצאות בכף הרגל או בכף היד, והן משפיעות על כל הגוף.
אם אנרגיה חיונית, או כוח חיים, שנע בין האיברים של הגוף נחסמים, ההאזור בגוף שקשור לחסימה מושפע גם כן. ע"י שימוש בטכניקות לחיצה מסוימות, ניתן לאתר את החסימות דרך הרגשת כאב והימצאות של גבישי קריסטלים. זה קורה בחלק כף הרגל או היד שמקושרים לאותו חלק בגוף שאינו מאוזן.
טכניקות הלחיצות והעיסוי ברפלקסולוגיה מתוכננות לפתוח את חסימות האנרגיה, ולפרק את גבישי הקריסטלים. דרך המרצת זרימת הדם ומערכתה הלימפה, ועידוד שחרור רעלים, רפלקסולוגיה מקדמת את ההחלמה הטבעית של הגוף.
טיפול רפלקסולוגיה מאוד אפקטיבי במקרים של מתח, לחץ ועייפות. רפלקסולוגיה משמשת גם כרפואה מונעת להתפתחות מחלות.


ההיסטוריה של הרפלקסולוגיה

מקור הרפלקסולוגיה עדין בגדר תעלומה. ד"ר וויליאם פיטצ'ראלד כותב בספרו "Zone Therapy" 'צורת טיפול דרך לחיצות על נקודות מסוימות היה ידוע בהודו וסין עוד לפני 5000 שנה. אולם הידע הזה נעלם או נשכח'. עדויות ציורים מקברים במצרים מ- 2330 לפנה"ס, מראים ארבעה אנשים, אחד מעסה כף רגל והשני מעסה את כף היד. אחרים טוענים שמקור הרפלקסולוגיה משנת 12,000 לפנה"ס באינקה. יש הנחה שהם העבירו את הידע לאינדיאנים בצפון אמריקה שמשתמשים בטיפול זה עד היום.
הרפלקסולוגיה פיתחה בסיס יותר מדעי ככל שהתפתח הידע באנטומיה ופיזיולוגיה. זה עזר לקבלת הטיפול ברפואה הקונוונציונאלית בארצות רבות.

History of Reflexology


לקחת את הרפלקסולוגיה כמה צעדים קדימה

טיפול בצ'אקרות: קיימות שבע צ'קרות, הממוקמות לאורך ובמקביל עמוד השדרה, והן נמצאות על אזור תגובה של עמוד השדרה בכף הרגל והיד. כל צ'קרה מקושרת לאחת מהבלוטות האנדוקריניות בגוף, שמשחררות הורמונים ישירות לזרם הדם. איריס מטפלת בצ'קרות הראשיות במהלך טיפול רפלקסולוגיה. טיפול זה חשוב מאוד ובמיוחד במצבים של חוסר איזון הורמונאלי.

טיפול במרידיאנים: הסינים האמינו שכוח החיים, הנקרא: צ'י, זורם בגוף דרך מרידיאנים (ערוצי אנרגיה), ועובר בין האיברים ומערכות הגוף השונות. יש מרידיאן אחד שמחולק לארבעה עשר ענפים או מרידיאנים. שנים עשר מהם חשובים; ששה מהם מתחילים או מסתיימים בכף הרגל, ושישה מתחילים או מסתיימים בכף היד.

אור וצבע בשילוב עם רפלקסולוגיה: איריס משלבת טיפול באור וצבע באזורים שנמצאו כואבים או שקשורים לתלונות המטופל. לכל אזור תגובה יש את הצבע שלו ואת הצבע המשלים שלו בהתאם לתלונה מוגדרת. לכל צבע יש אורך גל ותדר מסוים המשפיע דרך אזורי התגובה על הגוף. בסיום מועבר צבע זהב (אור היקום) לאורך כף הרגל או היד להטענת הגוף באנרגיה.

טיפול ברובד הרגשי/נפשי: רגשות מתיישבות באיברים השונים בגוף, לדוגמא: אושר בלב, צער בריאות וכעס בכבד וכן הלאה. במהלך טיפול רפלקסולוגיה רגשות ומועקות משתחררות גם כן.


Sicilian Networks - realisation websites